Komunikat
  • XII Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej Wolbórz 2019 - pierwszy koncert 7 lipca ∗
  • Festiwal Kolory Polski Filharmonii Łódzkiej - 24 sierpnia w Wolborzu ∗

WTKiT podsumował sezon

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
08-10-2018
W Stadzie Ogierów w Bogusławicach rowerzyści z WTKiT podsumowali sezon rowerowy i nie tylko. W tym roku zorganizowano 36 rowerowych wypraw i jedną samolotową. 
zdjęcie
Wolborskie Towarzystwo Kultury i Turystyki w dniu 7 października 2018 zakończyło sezon turystyczny. Tym razem członkowie WTKiT wybrali się rowerami do Stadniny Ogierów w Bogusławicach. Rowerowej eskapadzie towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Po obiektach stadniny oprowadził rowerzystów Pan Szymanowski, który opowiedział historię Klubu Jeździeckiego w Bogusławicach oraz przybliżył sylwetki zawodników, którzy zdobyli wiele nagród w kraju i za granicą w skokach przez przeszkody i powożeniu zaprzęgami. 

Po wycieczce członkowie WTKiT zasiedli do pikniku przy grillu i ognisku by powspominać tegoroczne wyprawy. Prezes Jadwiga Banaszkiewicz podsumowała sezon, w którym zorganizowano 36 wypraw rowerowych, w tym ośmiodniową wyprawę trasą Tolkmicko, Frombork, Elbląg i Puszcza Białowieska. Była też czterodniowa Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy. Każdy z uczestników, jak się szacuje, mógł pokonać w tym sezonie 1109 km. 

Były też wycieczki samochodowe do Łodzi i Warszawy na spektakle teatralne i koncerty filharmoniczne. Dwudniową wycieczkę zorganizowano także do Krakowa i Łagiewnik.

Nową formą turystyki dla członków WTKiT była w tym roku wycieczka nad Wolbórz samolotem, którą zorganizował radny powiatowy Michał Szymański, prywatnie pilot Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. 

Zarząd WTKiT dziękuje za organizację zakończenia sezonu w Bogusławicach i wspaniały poczęstunek państwu Małgorzacie i Andrzejowi Jarosom oraz Joannie i Bogdanowi Szulcom.
← powrót