Wolbórz - Liderem Kultury

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
26-11-2019
Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza odebrał wyróżnienie przyznane przez Forum Ekspertów i czasopismo Życie Regionów. 
zdjęcie
Od wielu lat Wolbórz na mapie regionu wyróżnia się jako organizator wielu wydarzeń kulturalnych "z najwyższej półki". To tutaj od ponad 10 lat odbywają się Koncerty Letnie w Kolegiacie, których współorganizatorem jest Robert Grudzień, znany muzyk, producent prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych. W Wolborzu każdego roku występuje też Filharmonia Łódzka ze znanym w kraju festiwalem Kolory Polski. To w Wolborzu już trzykrotnie wystąpił Państwowy Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze. Do Wolborza zjeżdżają na te wydarzenia melomani z całego regionu. Prężnie działają w Wolborzu Wolborskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz jedyne w województwie łódzkim Muzeum Pożarnicze. 

Zaangażowanie w organizację wydarzeń kulturalnych zostało zauważone przez Forum Ekspertów i czasopismo Życie Regionów, które przyznało miastu wyróżnienie Wolbórz – Wzorowa Gmina 2019 – Lider Kultury. Nagrodę odebrał 25 listopada 2019 r. podczas gali Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

- Dziękuje za to wyróżnienie, faktycznie w Wolborzu staramy się pokazywać naszym mieszkańcom wybitnych artystów i zespoły. Współpracujemy od lat z Łódzką Filharmonią w projekcie Kolory Polski oraz z Robertem Grudniem przy Koncertach Letnich. Ostatnio gościł u nas, juz trzeci raz zespół Mazowsze. Cieszy mnie, że na tych wydarzeniach zawsze mamy komplet publiczności. Nagroda Lider Kultury jest dedykowana dla wszystkich osób, które w naszej gminie kulturą się zajmują, przygotowując ciekawe projekty dla naszej społeczności. Bardzo im za to dziękuję. - powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Liderem w zakresie turystyki z naszego terenu została Grupa MOLO Sp. z o.o. prowadząca w Bronisławowie Centrum Kongresowe Magellan. 
← powrót