Komunikat

Wakacje start

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
23-06-2022
W szkołach podstawowych działających na terenie Gminy Wolbórz odbyły się uroczyste akademie kończące stary rok szkolny. Dzieci powitały wakacje. 
zdjęcie
Wakacje rozpoczyna w Gminie Wolbórz 902 dzieci. Przygodę ze szkołą podstawową kończy łącznie 117 ośmoklasistów (78 w Wolborzu, 16 w Goleszach, 13 w Komornikach i 10 w Proszenie). Z przedszkolem żegna się łącznie, by rozpocząć we wrześniu naukę w pierwszej klasie, 76 dzieci (35 w przedszkolu samorządowym w Wolborzu, 18 w Goleszach; 12 w Komornikach i 11 w Proszeniu). 

Zakończenie roku szkolnego to także okazja do nagrodzenia najlepszych uczniów. I tak nagrody Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa otrzymują: 

Artur Bąbol - Szkoła Podstawowa w Wolborzu
Magdalena Rytych - Szkoła Podstawowa w Komornikach
Amelia Midera - Szkoła Podstawowa w Proszeniu
Kacper Koch - Szkoła Podstawowa w Goleszach Duzych

W trakcie uroczystego zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej  w Wolborzu Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza podziękował za pracę na rzecz wolborskiej edukacji Pani Beacie Kulińskiej z-cy dyrektora szkoły, która odeszła na zasłużoną emeryturę. 

W uroczystych akademiach kończących rok szkolny samorząd reprezentowali także Zbigniew Klewin przewodniczący Rady Miejskiej oraz Elżbieta Bijoch Sekretarz Gminy Wolbórz. 

Wszystkim dzieciom gratulujemy zakończenia roku szkolnego i życzmy radosnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu. 
← powrót