W Wolborzu popularyzujemy folklor

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
11-10-2021
W Wolborzu miała miejsce w sobotę 9 października 2021 r. odsłona projektu ,,Popularyzacja folkloru, tradycji i kultury w powiecie piotrkowskim”. 
zdjęcie
Autorem zrealizowanego projektu była Magdalena Wnukiewicz, a wygranego dzięki aktywności społeczności lokalnej w 4 edycji budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego na 2021 rok ,,Łódzkie na plus”.

W ramach projektu wpisane było Forum nastawione na zintegrowanie osób promujących kulturę i folklor w powiecie piotrkowskim, wypracowanie możliwości współpracy powiatowej działaczy społecznych, wsparcie warsztatowo-szkoleniowe beneficjentów projektu. Inicjatywa była jedyną w swoim rodzaju okazją do obejrzenia i wysłuchania zespołów kultywujących kulturę ludową i folklor zarówno w brzmieniu, jak i wizualnej prezentacji scenicznej wykonawców. Na scenie zaprezentował się zespół Piliczanie, Pylcza, Wolborskie Nuty oraz Ludowa Biesiada z Czarnocina. Scena rozbrzmiewała pieśniami regionalnymi, tradycyjnymi obrzędami i zapomnianymi już przez wiele osób przekazami historycznymi.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. W inicjatywie wzięły udział reprezentacje gminy Ręczno, Sulejów, Czarnocin, Łęki Szlacheckie, Wolbórz, jak również przedstawiciele seniorów i Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych w Piotrkowie Tryb. z dr Teresą Janicką Panek wraz z delegacjami z oddziałów: Zgierz, Głuchów, Lubochnia, Ujazd.

Zadanie ,,Popularyzacja folkloru, tradycji i kultury w powiecie piotrkowskim” finansowane jest w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego na 2021 rok ,,Łódzkie na plus”.
← powrót