Świętowali druhowie OSP

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
08-05-2022
W niedzielę 8 maja 2022 świętowali w Wolborzu druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całej gminy. W uroczystościach Dnia Strażaka wziął udział m.in. Poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek. 
zdjęcie
Uroczystości Dnia Strażaka w Wolborzu rozpoczęły się na placu straży gdzie oddziały z gminnych jednostek OSP złożyły meldunek. Następnie druhowie przemaszerowali w asyście strażackiej orkiestry dętej z Żarnowicy pod kolegiatę, w której odprawiona została Msza Święta, celebrowana przez ks. Tomasza Owczarka. 

Po Mszy Świętej druhowie przemaszerowali na pl. Jagiełły, gdzie pod pomnikiem Andrzeja Frycza Modrzewskiego, prekursora pożarnictwa na ziemiach polskich, złożone zostały kwiaty. Kwiaty złożone zostały także pod okolicznościową rzeźbą na pl. Straży, która ustawiona została w tym miejscu w ubiegłym roku, by upamiętnić i uhonorować bohaterstwo druhów OSP. 

W uroczystości Dnia Strażaka w Wolborzu brali udział m.in. Poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek oraz przedstawiciele miejsko-gminnego samorządu Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin.

Święto Strażaków w Wolborzu uświetnił, jak zawsze, dh Andrzej Kotlicki z Muzeum Pożarniczego, przygotowując okolicznościową wystawę i pojazdy, które towarzyszyły podczas przemarszu druhów OSP. 
 
← powrót