Komunikat
  • Koncert Noworoczny w WCK - 25 stycznia godz. 18:00. Zapraszają Burmistrz Wolborza i Przewodniczący Rady Miejskiej. Wstęp wolny.  ∗

Polska Akademia Nauk w Wolborzu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
13-06-2018
Grupa 31 osób z Klubu Akademickiego Polskiej Akademii Nauk odwiedziła dziś Wolbórz. 
zdjęcie
Naukowcy, profesorowie i doktorzy, od 30 lat zrzeszeni w Klubie Akademickim działającym przy PAN, poznają region podczas organizowanych wycieczek. W tym roku przyjechali do Wolborza w ramach kolejnego projektu realizowanego w 100. lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

- Zobaczyliśmy już muzeum pożarnicze, teraz zwiedzimy wolborską kolegiatę, w planach mamy także wizytę w Stadzie Ogierów w Bogusławicach a za chwilę spotkamy się także z proboszczem miejscowej parafii w Kawiarnii u Św. Mikołaja. Jesteśmy zachwyceni tym miejscem - powiedział prof. dr hab. Hieronim Bartel, prezes Klubu Akademickiego Polskiej Akademii Nauk, Oddział w Łodzi. 

Z gośćmi spotkał się Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, wręczając zacnemu gronu pracowników naukowych folder promujący nasz 950-letni Wolbórz oraz album z przepisami kulinarnymi naszych szesnastu Kół Gospodyń Wiejskich. Publikacje te, wydane kilkanaście dni temu, nasi goście, z dużym zainteresowaniem przeglądali „na gorąco” już przed Kolegiatą. 

Wycieczkę pracowników PAN oprowadzał po Wolborzu, opowiadając jego historię, Pan Zenon Puchała ze Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza. 
← powrót