Komunikat
 • XII Przegląd Pieśni Maryjnej w piątek w WCK o godz. 17.00. ∗
 • 20 maja Modrzewek i Apolonka bez prądu ∗

Poducha powędrowała do malucha

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
11-03-2019
Mały Mikołaj otrzymał 1000 zł i poduchę przygotowaną przez KGW Polichno. W Wolborskim Centrum Kultury odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. 
zdjęcie
Piekny koncert piosenek Zbyszka Wodeckiego w wykonaniu naszych artystów odbył się w Wolborskim Centrum Kultury. Koncert zorganizowany został  z okazji Dnia Kobiet. Tradycyjnie już Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros wręczył, tym razem Wioletcie Pawlik, mamie pierwszego narodzonego mieszkańca gminy Mikołaja, czek na 1000 zł. Maluch, który przyszedł na świat 2. stycznia 2019 r., otrzymał także piękną poduchę udartą z pierza od KGW Polichno. Poduchę wręczyła przewodnicząca KGW Polichno Irena Kulbat. 

Niedziela w WCK była pod znakiem piękna. Dla kobiet przygotowana była strefa piękna, gdzie panie przechodziły metamorfozy. Efekty pracy wizażystek podziwiała zgromadzona na sali publiczność. 

Grant pn. "Kobieta zmienną jest... - dzień piękna w gminie Wolbórz" został zrealizowany przez Stowarzyszenie Trzeźwości „Dobry Dzień” w Wolborzu ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” przy mocnym wsparciu organizacyjnym i merytorycznym Wolborskiego Centrum Kultury. Akcja polegała na przeprowadzeniu warsztatów piękna dla kobiet z gminy Wolbórz. Tematem warsztatów była dbałość o swój wizerunek, o własny wygląd i zdrowie. 

Warsztaty prowadzone były w 4 kategoriach, przez 4 specjalistów:
 • Anna Hynek - stylista, personal shopper i doradca wizerunku z wieloletnim doświadczeniem. Doradziła naszym uczestniczkom jak wypracować swój własny styl, jak dobierać ubrania, jak łączyć kolory.
 • Centrum Zdrowia i Urody Marylin Anna Jarzębska - kosmetolog, która podpowiedziała paniom jak określić swój rodzaj cery, jakie dobierać kosmetyki oraz wizażystka podpowiadając triki wykonania dobrego makijażu.
 • Fryzjernia Marta Robert - ekspert pokazywała paniom jakie fryzury są modne, jak dobrać fryzurę i uczesanie do typu twarzy, figury, jak dbać o włosy.
 • Pracownia zdrowego żywienia - dietetyk Katarzyna Popielawska, przeprowadziła warsztat na temat wpływu na cerę, urodę i samopoczucie diety oraz produktów które spożywamy. 
Uczestnikami warsztatów była grupa 30 kobiet, mieszkanek gminy Wolbórz. Spośród nich zostały wybrane 3 panie, które wzięły udział w metamorfozach. Dziękujemy partnerom wydarzenia firmie „Eliza” pani Aliny Szwed oraz firmie obuwniczej Blueberry z Woli Moszczenickiej, które udostępniły swoje ubrania i buty na pokaz. Po warsztatach była również strefa otwarta dla wszystkich chętnych, gdzie panie mogły obserwować prowadzone metamorfozy, podpatrzyć pracę stylisty, fryzjera, kosmetyczki i otrzymać wskazówki żywieniowe od dietetyka.      

W koncercie poświęconym pamięci Zbigniewa Wodeckiego, śpiewając jego piosenki, wystąpiły zespoły wokalne działające w WCK:
 • Męski zespół wokalny FEREMATA i Żeński zespół wokalny CANTARE pod kierunkiem instruktora Dariusza Łęczyckiego,
 • Dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne pod kierunkiem Aleksandry Przybył
 • Zespoły taneczne KS Aster przy WCK pod kierunkiem Agnieszki Jeż
 • Soliści Wojtek Goszcz i Andrzej Wejman.
 • Koncert brawurowo poprowadzili Piotr Gumulec i Bartosz Gumulec. 
Wszystkie Panie wchodząc na salę widowiskową otrzymały tulipana od Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa, Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Klewina i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Michała Szymańskiego. 
← powrót