Komunikat
  • Wolborskie Centrum Kultury zaprasza na zimowe ferie dla najmłodszych. Wstęp wolny.  ∗

Mamy nowoczesny pojazd asenizacyjny

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
09-07-2018
Nowoczesny samochód asenizacyjny o wartości ponad 800 tys. zł zakupiła z funduszy unijnych Gmina Wolbórz. 
zdjęcie
Nowoczesny samochód asenizacyjny wraz z urządzeniami do oczyszczania kanalizacji na podbudowie ciężarówki DAF zastąpił dziś wysłużonego, starego Kamaza. Specjalistyczny samochód zakupiony został w ramach realizowanego w Wolborzu, unijnego projektu modernizacji oczyszczalni ścieków. Samochód będzie obsługiwał ponad 80 km sieci kanalizacyjnych istniejących w Gminie Wolbórz.
 
- To bardzo potrzebny w gminie zakup, tym bardziej cieszy nas to, że sfinansowany z unijnych funduszy. Wystarczy spojrzeć na stergo wysłużonego Kamaza, który dotychczas nam służył. Nowoczesny DAF, którego od dzisiaj mamy na stanie pozwoli nam sprawniej realizować usługi dla mieszkańców związane z wywozem nieczystości czy udrażnianiem kanalizacji sanitarnych i deszczowych. - powiedział Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. 

Auto zostało tak zbudowane, by można było całą instalację asenizacyjną automatycznie zdjąć a w miejsce przy pomocy wyciągarki zamontować duży kontener na odpady.

Dziś auto oficjalnie zostało odebrane przez Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa w towarzystwie Dymitra Jędryki, kierownika referatu budownictwa Urzędu Miejskiego oraz Zbigniewa Klauza, kierownika spółki KOM-WOL. Nowoczesny pojazd asenizacyjny będzie wykorzystywany przez miejską spółkę KOM-WOL.
← powrót