Komunikat

Inkubator pszczelarski w Wolborzu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
15-05-2019
W Wolborzu uroczyście podpisano umowę na realizację pierwszego w Polsce inkubatora przetwórstwa lokalnego miodów i produktów pszczelich.
zdjęcie
​Inkubator pszczelarski jako pierwszy w Polsce będzie miejscem, w którym pszczelarze będą mogli dokonać przetwórstwa miodów i produktów pszczelich ich konfekcji oraz promocji jako lokalnych produktów ziemi piotrkowskiej. W ramach budowy Inkubatora piotrkowscy pszczelarze otrzymają do dyspozycji nowoczesną linię technologiczną złożoną z profesjonalnych, wysokiej jakości urządzeń, które dotychczas nie były dostępne na obszarze powiatu piotrkowskiego.

Umowę podpisano z udziałem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, Starosty Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka oraz Wicestarosty Dariusza Magacza.

- Cieszę się, że inkubator realizowany będzie w Wolborzu, gdzie mamy tradycje pszczelarskie i wielu producentów miodu i jego przetworów. Dziękuje Staroście Piotrkowskiemu za wybranie Wolborza dla lokalizacji tego projektu - powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 
 
Powiat Piotrkowski na realizację zadania otrzyma wsparcie w wysokości niemal 320 tyś zł ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowity koszt planowanej inwestycji to 612.834,33 zł. Podpisana umowa jest wynikiem pozytywnej oceny wniosku o przyznanie pomocy złożonego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Dolina Pilicy z siedzibą  w Tomaszowie Mazowieckim.
 
← powrót