Komunikat
  • XII Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej Wolbórz 2019 - pierwszy koncert 7 lipca ∗
  • Festiwal Kolory Polski Filharmonii Łódzkiej - 24 sierpnia w Wolborzu ∗

Głosowanie wystartowało

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
05-10-2018
Trzy projekty dotyczące naszej Gminy wystartowały w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego. Zachęcamy do głosowania. W poprzednim budżecie wygraliśmy. 
zdjęcie
Do końca października można głosować elektronicznie na platformie Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Ważne aby zmobilizować nasze rodziny i znajomych do oddania głosów. Zagłosowac można tylko jednen raz a samo głosowanie trwa chwilę. 

Projekty zgłoszone z naszej Gminy to:

Numer 336. Ślady tamtych dni – piknik militarny w Wolborzu ma na celu uczczenie przez mieszkańców gminy i województwa 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w sposób ciekawy, niesztampowy. Piknik ma charakter otwarty, odbędzie się na terenie za Pożarniczym Centrum w Wolborzu i stanowi integralną część wystawy muzealnej, w której zobaczyć będzie można oryginalne pamiątki z II wojny światowej zebrane od mieszkańców gminy i województwa łódzkiego. Będzie to wystawa multimedialna. Na pikniku wystąpią grupy rekonstrukcyjne, będzie prezentowana broń z okresu wojny, pojazdy, będzie również degustacja grochówki wojskowej i prostego, żołnierskiego jadła. Piknik zakończy się koncertem Od mrocznej przeszłości ku radosnej przyszłości.
Wartość 24.850,00 zł 

Numer 345. Organizacja kursów samoobrony powstałych na bazie brazylijskiego Jiu-Jitsu oraz wszechstylowej walki wręcz dla różnych grup społecznych. Kursy wzbogacone o wiedzę z zakresu bezpieczeństwa osobistego, zajęcia z psychologiem, edukację żywieniową. I cykl kursów maj-sierpień zakończony podsumowaniem na dniu sportów walki i ruchu. Organizacja dwudniowego wydarzenia z koncertami, pokazami różnych sztuk walki, seminariami z psychologiem sportu, edukatorami żywieniowymi, animatorami dla dzieci. II tura kursów samoobrony wrzesień-grudzień skierowana zwłaszcza do kobiet, wzbogacona o spotkania z trenerem personalnym i dietetykiem. Zakończona podsumowaniem w grudniu. Projekt zakłada organizację obozu sportowo-wychowawczego dla 20 osób – beneficjentów projektu z rodzin o niskim statusie materialnym.
Wartość 294.500,00 zł 

Numer 353. Zadanie polegać będzie na przeprowadzeniu szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego oraz Piotrkowa Trybunalskiego. Zakres obejmował będzie organizację dwóch spotkań szkoleniowych w każdej z gmin powiatu piotrkowskiego oraz trzech spotkań w Piotrkowie Trybunalskim. W każdym ze szkoleń, trwającym 4 godziny, uczestniczyć będzie 40 mieszkańców. Ponadto dla uczestników szkoleń zakupione zostaną podręczne apteczki zawierające m.in. maseczkę do sztucznej wentylacji. Celem zadania jest wzrost bezpieczeństwa mieszkańców powiatu piotrkowskiego i Piotrkowa Trybunalskiego poprzez zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu ratowania życia ludzkiego.
Wartość 114.500,00 zł 

Głosujemy na stronie Budżetu Obywatelskiego
← powrót