Komunikat

Dożynki w Wolborzu 2020

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
07-09-2020
Piękna tradycja dożynkowa została podtrzymana w Wolborzu. Mimo ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, rolnicy Gminy Wolbórz podziękowali za plony. 
zdjęcie
Dożynki Gminno - Parafialne w Wolborzu rozpoczęła Msza Święta w Parafii Świętego Mikołaja, gdzie rolnicy, przedstawiciele sołectw gminy, podziękowali za plony. Nie zabrakło tradycyjnego korowodu dożynkowego oraz konkursu na najpiękniejszy wieniec. Gospodarzami dożynek byli ks. Tomasz Owczarek proboszcz parafii oraz Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Po Mszy Świętej uczestnicy dożynek wzięli udział w pikniku na pl. Jagiełły w Wolborzu. 

W tym roku Starościną Dożynek w Wolborzu była Małgorzata Lula, Sołtyska Sołectwa Żywocin, która czynnie działa w tamtejszym Kole Gospodyń Wiejskich. Mieszkanka Żywocina, prowadzi z mężem i synem gospodarstwo rolne o powierzchni 25 hektarów.
Gospodarstwo ukierunkowane jest na produkcję trzody chlewnej. Pani Małgorzata Lula sprawnie korzysta ze środków unijnych rozwijając nowoczesną chlewnię.  

Starostą Dożynek był Zbigniew Kula, mieszkaniec Studzianek, członek Gminnej Spółki Wodnej. Posiada 30-hektarowe gospodarstwo rolne, specjalizuje się w chowie zamkniętym trzody chlewnej. Sprawnie korzysta z unijnej pomocy w zakresie prowadzonej działalności. Żonaty, ma dorosłych syna i córkę. 
 
Podczas dożynek odbył się konkurs na Mini Wieniec Dożynkowy 2020. Do konkursu przystąpiło 11 Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Wolbórz oraz 1 sołectwo. W każdy wieniec włożono mnóstwo pracy, wysiłku i kreatywności. Ostatecznie 1 miejsce przypadło KGW Żywocin, 2 miejsce KGW Żarnowica, 3 miejsce  KGW Golesze. Każde koło otrzymało równorzędne nagrody za udział w konkursie.

Na scenie wystąpiły zespoły WCK: Cantare, Fermata, trio One Trzy. Premierowy występ w Wolborzu miała również „Kapela z sąsiedniej ulicy”. Nie mogło zabraknąć naturalnie atrakcji dla najmłodszych, których zabawiali artyści z „Kopalni Marzeń”. Chodzili na szczudłach, tworzyli ogromne bańki mydlane i angażowali dzieci do zabaw zręcznościowych, tanecznych, sprawnościowych.

Każdy, kto przybył na dożynki mógł wziąć również udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie podczas prac polowych i w gospodarstwie, który przeprowadził regionalny oddział KRUS.

Więcej zdjęć wkrótce. 

Fot. Dariusz Kowalski www.piotrkowski24.pl oraz Motion Films

Dużo zdjęć na stronie NaszeMiasto
← powrót