Komunikat

Do wzięcia jest 193 mln zł

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 3 =
11-01-2022
Wolbórz wszedł do Związku Zintegrowanych Inwestycji Lokalnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. 11 stycznia 2022 r. w Piotrkowie Burmistrz Wolborza podpisał porozumienie w tej sprawie. 
zdjęcie
25 gmin województwa łódzkiego, w tym Wolbórz i takie miasta jak Piotrków, Radomsko i Bełchatów podpisały porozumienie o współpracy w sprawie powołania Związku Zintegrowanych Inwestycji Lokalnych w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. Porozumienie międzygminne ma ułatwić pozyskiwanie i zarządzanie środkami unijnymi w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2021 - 2027. Chodzi o finansowanie takich inwestycji i projektów, które służyć będą całej społeczności Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego. 

- Takim przykładem wspólnej inwestycji, która mogłaby być sfinansowana jednym dużym projektem przez 25 gmin jest m.in. wspólna polityka śmieciowa, czyli segregacja śmieci, zagospodarowanie odpadów, budowa biogazowni produkujących prąd i ciepło, a  wszystko po to by zatrzymać galopujące ceny za odbiór odpadów, które są dyktowane przez prywatne firmy. Wspólna strategia śmieciowa może zatrzymać podwyżki w tym sektorze gospodarki, a w dodatku generować wartość dodaną w postaci taniej energii cieplnej i elektrycznej. - powiedział Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. 

Liderem MOF porozumienia 25 sygnatariuszy tj. gmin, których przedstawiciele spotkali się 11 stycznia 2022 r. w piotrkowskiej MEDIATECE będzie Miasto Piotrków Trybunalski. 

Następnym krokiem będzie opracowanie strategii MOF, która zawierać będzie kluczowe dla gmin wspólne inwestycje, służące poprawie życia mieszkańców. Strategia Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego  ma być gotowa do końca 2022 r.
← powrót