Zaglądamy na budowę oczyszczalni

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
06-09-2019
Dobiega końca budowa jednej z największych inwestycji w powiecie piotrkowskim. Na wolborskiej oczyszczalni staneła farma fotowoltaiczna. Budowę nadzorują władze gminy. 
zdjęcie
Farma fotowoltaiczna na oczyszczalni w Wolborzu będzie pracowała na potrzeby procesów technologicznych. Zainstalowane panele mają moc 60kW/h energii elektrycznej. Dobiegającą końca budowę oczyszczalni ścieków odwiedzili Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros i jego zastępca Dymitr Jędryka. 

- Nasza oczyszczalnia będzie jedną z najnowocześniejszych w województwie łódzkim. Wyposażyliśmy ją w nowoczesny komposter. Odpady po oczyszczeniu będą produktem, tzw. kompostem do wykorzystania w rolnictwie. Mamy także nowoczesny reaktor ściekowy, gdzie ścieki będą oczyszczane i natleniane, a wszystko zasilimy m.in. wyprodukowaną ze słońca energią. - powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Budowa Oczyszczalni ścieków w Wolborzu finansowana jest ze środków Unii Europejskiej. Koszt tej inwestycji to ponad 14,5 mln zł. Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Wolborzu realizowana jest przy wykorzystaniu blisko 10 mln zł przyznanej dotacji. Inwestycja po jej zakończeniu pozwoli na przyłączenie do niej kolejnych, budowanych sieci kanalizacyjnych, poprawiając i podwyższając jakość życia mieszkańców gminy. Przepustowość oczyszczalni zdecydowanie się podwyższy, dotychczasowa oczyszczalnia nie pozwalała na rozbudowę sieci kanalizacyjnej.   Poprawi się także jakość odprowadzanej, oczyszczonej wody. 
← powrót