Komunikat
  • 19 września Stanisławów i Studzianki 18, 583 bez prądu.  ∗
  • 21 września o 15:00 Piknik Sołecki  na Orliku w Wolborzu, zapraszamy ∗

WTKiT na Mazurach

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
03-06-2019
Grupa 10 członków Wolborskiego Towarzystwa Kultury i Turystyki zorganizowała rajd rowerowy. Trasa wyjazdu obejmowała zielone Podlasie i piękne Mazurskie jeziora.
zdjęcie
Rajd rowerowy odbył się w dniach 8-26.05.2019. Uczestnicy rajdu przejechali 1200 km samochodem i 324 km rowerami. Członkowie Towarzystwa zwiedzili Białystok a w nim Pałac Branickich, Park Planty, Cerkiew Św. Mikołaja, rynek Kościuszki i zespół katedralny. Rowerami przejechano szlaki Puszczy Knyszyńskiej, dorzecza rzeki Supraśl - Płoska i Sokołda oraz ulice miasta Supraśl. Ciekawą część wyprawy stanowił Szlak Tatarski w Kruszynianach. Odwiedzono meczet i zapoznano się z historią braci tatarskiej, obejrzano mizar - cmentarz muzułmański.

Rowerzyści dotarli do Monoteistycznej Świątyni Świata w Studziance oraz do Świętej Wody gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej miejsce pieszych pielgrzymek z krzyżami ludności Podlasia. Kolejnym dniem rajdu rowerowego była Pętla jeziora Wigry z zwiedzaniem Podkamedulskiego Klasztoru. Najdłuższy odcinek wyprawy prowadził wzdłuż Kanału Augustowskiego, gdzie obejrzano 7 z pośród 18 śluz. Trasa rajdu liczyła 61 km. Dużą atrakcją była jazda po kładkach wśród lasów i bagien nad Biebrzą.

Wyprawa rowerowa zakończyła się zwiedzaniem przepięknego Sanktuarium Matki Bożej w Studzienniczej, położonego na wyspie. 

Tegoroczy rajd przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze, w sprzyjających warunkach pogodowych, bez najmniejszych awarii pojazdów.

Kierownikiem wyprawy był Jerzy Szostak, któremu uczestnicy serdecznie dziękują za te niezapomniane przeżycie i możliwość zwiedzania przepięknych zakątków Polski.
← powrót