Komunikat
  • 15 listopada w Wolborzu wystąpi MAZOWSZE ∗

WprowadzaMY zmiany!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
18-06-2019
W Wolborzu oficjalnie otwarto Akademię Sportów Walki Octopus Wolbórz
zdjęcie
W Wolborzu oficjalnie otwarto Akademię Sportów Walki Octopus Wolbórz na ul. Różanej 1. Jest to również początek projektu "WprowadzaMY zmiany! Postaw na rozwój, sporty walki, edukację zdrowotną starszych i całkiem małych!" dofinansowanego w II edycji Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego na kwotę 294 500,00 zł wygranego przez Stowarzyszenie Wirtuoz.

Realizacja projektu będzie trwała do grudnia 2019 roku, a wszystkie działania w ramach inicjatyw będą darmowe dla 250 beneficjentów w różnym wieku. Wśród działań warto wymienić kursy samoobrony dla kobiet oraz treningi na bazie brazylijskiego Jiu-Jitsu oraz wszechstylowej walki wręcz dla dorosłych. Kursy będą odbywać się w dwóch cyklach, wzbogacone zostaną o zajęcia z psychologiem sportowym, dietetykiem, trenerem personalnym.

Poza tym dla 150 dzieci z trzech gmin: Wolbórz, Moszczenica, Ręczno zorganizowane zostaną darmowe wakacyjne zajęcia w postaci półkolonii. W projekcie wpisane są również dwie imprezy kulturalno-sportowe nastawione na integrację organizacji i stowarzyszeń propagujących edukację sportową osób w różnym wieku.

W otwarciu uczestniczyli Zofia Szymańska Dyrektor Departamentu Kultury w Urzędzie Marszałkowskim, Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, Magdalena Wnukiewicz Prezes Stowarzyszenia Wirtuoz, reprezentacja wybitnych osobowości w świecie sportów walki z Robertem Krasoniem i Mateuszem Kubiszynem na czele.

Stowarzyszenie Wirtuoz zachęca do kontaktu i współpracy w ramach projektu i zbiera zapisy dzieci na wakacyjne zajęcia. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na stronie Stowarzyszenia Wirtuoz na facebook.
 
← powrót