Komunikat
  • Koncert Noworoczny w WCK - 25 stycznia godz. 18:00. Zapraszają Burmistrz Wolborza i Przewodniczący Rady Miejskiej. Wstęp wolny.  ∗

Wolbórz - Żarnowica w budowie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
11-06-2018
Trwa budowa drogi Wolbórz - Żarnowica prowadzącej do terenów inwestycyjnych gdzie wybudowane zostanie duże nowe centrum logistyczne. 
zdjęcie
Budowa infrastruktury drogowej Wolbórz - Żarnowica to jedna z największych inwestycji w naszej gminie. Prace budowlane przyspieszyły w związku z pozyskaniem przez Burmistrza Woborza Andrzeja Jarosa nowego strategicznego inwestora, który wybuduje przy tej drodze nowe centrum logistyczne. 

Droga o długości 3 km kosztować będzie prawie 3,9 mln zł. Środki finansowe na jej realizacje pochodzą w większości z budżetu powiatowego i budżetu państwa, w sumie 2,9 mln zł. Gmina Wolbórz dokłada blisko 1 mln zł. Droga budowana jest w technologii umożliwiającej poruszanie się po niej samochodów ciężarowych. 

- Inwestycja drogowa Wolbórz - Żarnowica kompleksowo uzbraja nam teren inwestycyjny, gdzie już mamy inwestora, który zbuduje centrum logistyczne ale mamy nadzieję, że teraz pojawią się kolejni zainteresowani. Cieszę się, że potrzebę sfinansowania tej drogi w naszej gminie dostrzegł Starosta Powiatu, u którego zabiegałem o środki w związku z pozyskaniem inwestora. - powiedział Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. 

Prace budowlane na drodze realizowane są zgodnie z planem. Drogę obejrzał w towarzystwie Zbigniewa Starosty dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych obejrzał Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. 
← powrót