Wolbórz na 32 miejscu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
14-10-2021
Wolborz znalazł się na 32 miejscu w Polsce w kategorii mniejszych miast w rankingu inwestycyjnym opublikowanym przez czasopismo WSPÓLNOTA. 
zdjęcie
Wolbórz wydaje rocznie na inwestycje średnio 1.781,94 zł w przeliczeniu na mieszkańca. Są to dane finansowe za lata 2018-2020. To bardzo dużo. Jesteśmy w województwie łodzkim na 3 pozycji. Przed nami są tylko Rzgów i Uniejów. 

Bardzo trudno ocenić rok 2020 z punktu widzenia inwestycji samorządowych. Z jednej strony był to drugi, kolejny rok spadku ich wielkości. W ostatnim roku kończącej się bardzo hojnej dla Polski – dla samorządów w szczególności – perspektywy unijnej, to nie jest dobra wiadomość. Ale z drugiej spadek ten nie był dramatyczny. Do tej pory tylko cztery lata przyniosły lepsze rezultaty. Zważywszy na rok pandemii COVID 19 i inne znane problemy budżetów samorządowych, można to ocenić jako sukces. - czytamy w opracowaniu czasopisma Wspólnota. 

- Takie niezależne rankingi, które są przygotowywane przez finansistów analizujących miejskie i gminne budżety, są dla nas bardzo cenne. Dowodzą, że długofalowa polityka inwestycyjna i skuteczne zdobywanie pieniędzy na ich realizację dają efekty. My w naszym mieście, gminie stosujemy zasadę zrównoważonego rozwoju. Inwestujemy równomiernie na terenie całej gminy, oraz tam gdzie potrzeby są najpilniejsze. Słuchamy mieszkańców i razem z radnymi Rady Miejskiej podejmujemy decyzję, gdzie inwestujemy i w jakim zakresie. - podsumował wyniki rankingu Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. 

W poprzednich okresach Wolbórz zajmował odpowiednio pozycje:
  • lata 2017 - 2019 pozycja 39
  • lata 2016 - 2018 pozycja 107
Ranking wydatków inwestycyjnych pokzuje, że Wolbórz nadal, mimo trudnych czasów, pnie się do góry. 

Link do rankingu Wspólnoty - tutaj  (str. 40)
← powrót