Komunikat
  • 30 września uplywa termin oplaty za odpady komunalne - III rata. Kasa urzedu w Wolborzu czynna do 13:00 ∗
  • SPIS ROLNY 2020

Wolborskie Stowarzyszenie Pszczelarzy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
11-02-2020
8 lutego 2020 roku zawiązało się Wolborskie Stowarzyszenie  Pszczelarzy. Motto nowego Stowarzyszenia to „Środowisko - Zapylanie - Jakość Miodu” 
zdjęcie
Nowe stowarzyszenie będzie m.in. prowadziło działalność edukacyjną w zakresie miodosytnictwa. - Nie uzyskamy odpowiedniej jakości produktów pszczelarskich bez dostatecznej wiedzy i etyki pszczelarskiej. Nie możemy zatem oczekiwać zrównoważonego rozwoju bez ścisłej współpracy pszczelarzy z otaczającym go środowiskiem m.in. rolnikiem, leśnikiem, sadownikiem, jak i instytucjami tworzącymi normy  i prawo. - czytamy w komunikacie założycielskim stowarzyszenia. 

Współczesne pszczelarstwo potrzebuje elastycznych, dopasowanych do nowych uwarunkowań instrumentów prawnych, jak również nowych innowacyjnych rozwiązań, które ułatwia pracę w pasiece.

Pszczelarstwo to nie tylko baza ekonomiczna, ale to również działalność zapewniająca równowagę środowiskową korzystnie oddziałowującą na szeroko pojęte rolnictwo. To tylko niektóre cele i środki działania zawarte w Statucie Stowarzyszenia Pszczelarzy, dla których praca z pszczołami stanowi pasję, stojąc na straży zachowania gatunku pszczoły miodnej, przyczyniając się tym samym dla zachowania równowagi środowiska, jak i wszystkich, dla których nie jest obojętny los pszczół.

Zarząd Stowarzyszenia:
Prezes Stowarzyszenia Artur Lukasinski 
Wiceprezes Lech Gospodarczyk
Skarbnik Longin Szmidel
Sekretarz Emil Margasinski 
Członek Zarządu Mariusz Gal

Komisja Rewizyjna:
Przewodniczący Stanisław Baran
Członek Bogdan Czarnecki
Członek Sławomir Bernacki

Zapraszamy do naszego Stowarzyszenia, kontakt:
Artur Łukasinski tel. 517 079 499 
Lech Gospodarczyk tel. 697 995 016
Longin Szmidel tel. 601 252 526
← powrót