Udany festyn w Polichnie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
11-08-2019
Mieszkańcy sołectwa Polichno świetowali 10-lecie posadzenia Papieskiego Dębu, Była msza święta i rodzinny festyn. 
zdjęcie
Świętowanie rozpoczęła plenerowa msza święta odprawiona przez ks. Tomasza Owczarka. Msza nawiązywała do 10-lecia jakie minęło od posadzenia, na tyłach Domu Ludowego w Polichnie, Papieskiego Dębu. Po mszy lokalna społeczność wzięła udział w festynie zorganizowanym przez Sołtysa Krzysztofa Czaplę, Radę Sołecką Polichna i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wolborzu. 

I tak dla dzieci zorganizowano dmuchane zamki, przejaźdżki kucykami oraz bryczką a także animacje i malowanie buziek. Wszyscy zebrani mogli skosztować swojskiego jadła przygotowanego przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Polichna. Był także okolicznościowy tort wykonany przez Kamilę Kowalewską. Wszyscy doskonale się bawili na co zwracał uwagę Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, stawiając społeczność Polichna za wzór do naśladowania. Burmistrzowi towarzyszyli Zbigniew Klewin, Przewodniczący Rady Miejskiej, Elżbieta Bijoch Sekretarz Gminy i Izabela Midera Skarbnik. 

W organizacji festynu pomogli: Miejska Biblioteka Publiczna - filia w Polichnie, Biały Dworek, Sylwester Lenarcik i Zygmunt Jasek, Ola Grodek, Przemysław Stachowiak oraz Koło Wędkarskie nr 45 z Piotrkowa i druhowie OSP Polichno. Organizatorzy serdecznie dziękują.
← powrót