Komunikat

Tydzień bibliotek

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
10-05-2019
Rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „#biblioteka”.
zdjęcie
Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka  jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii.

Święto czytelników w Wolborzu uświetniły odwiedziny pisarki Elżbiety Stępień, która promowała swoją najnowszą książkę „Wszystko się może zdarzyć”. Dzięki temu dzieci mogły dowiedzieć się, o czym jest książka, wysłuchać najpiękniejszych jej fragmentów, zadać różnego rodzaju pytania i otrzymać specjalną dedykację od autorki. Pisarka nawiązała w swoich wypowiedziach do terapeutycznych walorów czytania, rangi kultywowania czytelnictwa od najmłodszych lat oraz o możliwościach łączenia tradycyjnego czytania z nowoczesnymi technologiami.

Odbyły się 4 spotkania autorskie, w których wzięli udział czytelnicy biblioteki w Wolborzu - dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wolborzu, Przedszkola Niepublicznego Akademia Malucha, Szkoły Podstawowej w Goleszach. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia ważności poznawania świata i wartości dzięki utworom literackim. Dzieci zostały obdarowane pakietami książek edukacyjnych oraz słodkimi upominkami.
← powrót