System informacji turystycznej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
12-05-2020
Kolejne trzy tablice turystyczne, z planowanych kilkunastu, stanęły w Wolborzu. Na tablicach znajdują się opisy zabytków przy których stoją. 
zdjęcie
System informacji turystycznej powstał przy współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza z Urzędem Miejskim. Dwie tablice ustawione zostały w roku ubiegłym i opisują Kolegiatę i Pl. Jagiełły. Dziś pojawiły się kolejne trzy opisujące Zamek w Wolborzu, Kapliczke Św. Rocha i Kościół Św. Anny z Cmentarzem Parafialnym.


Treść opisów zamieszczonych na tablicach przygotowany został przez SPW, natomiast projekt i wykonanie zrealizował Urząd Miejski. Tablice przygotowane zostały z myślą o turystach, ale także o mieszkańcach naszej gminy.

- Przedstawiona na tablicach treść krótko i konkretnie informuje o miejscu, którym chcemy się pochwalić, a które z naszego punktu widzenia są atrakcyjne dla zwiedzających naszą gminę. Tablice pełnią także rolę edukacyjną. - powiedział Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. - Chciałbym tu serdecznie podziękować Stowarzyszeniu Przyjaciół Wolborza za cenną inicjatywę. - dodał Burmistrz. 

Każda z tablic posiada także QR kod, który przy zeskanowaniu telefonem przenosi nas na stronę internetową www.wolborz.eu

Kolejne tablice systemu informacji turystycznej staną w przyszłym roku. 
← powrót