Strefa wypoczynkowa w Wolborzu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
21-06-2022
W Wolborzu rozbudowana zostanie strefa wypoczynkowo-rekreacyjna. Na dobrze już wyposażonym Orliku powstanie szereg nowych urządzeń do wypoczynku i rekreacji. 
zdjęcie
Tyrolki dla dzieci, stoliki do gry w warcaby, ping ponga i chińczyka, publiczne hamaki, ławki oraz tablice edukacyjne związane z ochroną przyrody pojawią się w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym przy Orliku w Wolborzu. Cała inwestycja kosztować będzie blisko 0,4 mln zł. Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros podpisał 21 czerwca umowę z wicemarszałkiem Zbigniewem Ziembą na sfinansowanie inwestycji z budżetu Urzędu Marszałkowskiego (dotacja blisko 100 tys zł). Burmistrzowi towarzyszyła przy podpisaniu umowy Izabela Midera Skarbnik Gminy.
Druga umowa na kolejne 300 tys zł podpisana zostanie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. 

- Cały czas inwestujemy w przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkową przy Orliku w Wolborzu. Docelowo ma to być przestrzeń publiczna dla każdego w każdym wieku, do której chętnie przyjdziemy z dziećmi, czy jak w moim przypadku, z wnukami. Cieszę się z tego projektu bardzo, ponieważ wiele elementów infrastruktury rekreacyjnej już mamy na Orliku, a teraz dopełnimy ten projekt kolejnymi atrakcjami wypoczynkowymi, będzie dużo nowych urządzeń i ławek. - powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Oprócz wymienionych atrakcji projekt przewiduje nasadzenia nowych drzew, krzewów, bylin oraz założenie trawników. Na terenie zieleni niskiej (trawy) w północnej części powstanie łąka kwietna zaś w południowej części trawnik typu sportowego do swobodnego uprawiania dyscypliny (piłka nożna, siatkówka, ringo, frisby, badminton). Dla amatorów grillowania będzie zbudowana strefa z betonowym grillem, ławkami i stolikami. Z koleji dla amatorów ćwiczeń na świeżym powietrzu zbudowana zostanie strefa street workout oraz dwie trampoliny. 

Wypoczynkowa strefa będzie spełniała także walor edukacyjny poprzez ustawienie tablic prezentujących polskie motyle, miejskie ptactwo, czy pożyteczne owady. Będzie także ustawiony hotel, dom dla pożytecznych owadów i budki lęgowe. Prace na Orliku rozpoczną się jeszcze w tym roku. 
← powrót