Strażackie świętowanie

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 5 =
12-05-2020
W tym roku Dzień Strażaka, z powodu pandemii Covid-19, ograniczył się do uroczystej Mszy Świętej w wolborskiej kolegiacie. Nie było wspólnego świętowania braci strażackiej. 
zdjęcie
Wszystkie 14 jednostek OSP Gminy Wolbórz delegowało, w niedzielę 10 maja 2020 r., swoje poczty sztandarowe na uroczystą Mszę Świętą do wolborskiej kolegiaty. Po mszy delegacja druhów złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem prekursora straży pożarnej Andrzeja Frycza Modrzewskiego  (ur. 20 września 1503 w Wolborzu, zm. 1572). 

- To budujące, że mimo pandemii, nasi druhowie zorganizowali się i przybyli do kolegiaty aby wspólnie wziąć udział w okolicznościowej Mszy Świętej. Szkoda, że w tym roku nie możemy zorganizować tradycyjnie uroczystych obchodów Dnia Strażaka jak to bywało w latach minionych. - powiedział Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, który wspólnie ze Zbigniewem Klewinem, przewodniczącym Rady Miejskiej w Wolborzu podziękowali strażakom ochotnikom za ich ofiarną służbę. 

Więcej informacji o naszym wieszczu Andrzeju Fryczu Modrzewskim znajdziecie na stronie Centrum Pożarniczego w Wolborzu. Zapraszamy. 
← powrót