Komunikat
  • 19 września Stanisławów i Studzianki 18, 583 bez prądu.  ∗
  • 21 września o 15:00 Piknik Sołecki  na Orliku w Wolborzu, zapraszamy ∗

Spotkanie młodzieży Wolbórz-Jabłonka

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
07-06-2019
W dniach 2-3 czerwca br. odbyło się kolejne, XIV spotkanie szkół partnerskich z gmin Wolbórz i Jabłonka. Tym razem młodzież z Publicznego Gimnazjum w Wolborzu gościła na Orawie.
zdjęcie
Gości z Wolborza powitała organizatorka spotkania Dyrektor Wiesława Świderska-Piłat oraz wójt Gminy Jabłonka Antoni Karlak. Młodzież z Zubrzycy Górnej przedstawiła program artystyczny, w którym zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie i wokalne, a później odbyła się dyskoteka. Była ona okazją do zawarcia wielu nowych znajomości.

Drugiego dnia gimnazjalistów z Wolborza czekała kolejna atrakcja. Był nią wyjazd do Ośrodka Edukacyjnego Babiogórskiego Parku Narodowego w Zawoi, w którym  można było obejrzeć wystawę stałą, prezentująca walory babiogórskiej przyrody. Dzięki wyposażeniu ośrodka w nowoczesny sprzęt multimedialny zwiedzający mogli posłuchać odgłosów lasu i zwierząt w nim mieszkających, a także podziwiać górskie widoki.  Młodzież wzięła udział w warsztatach  „Życie w kropli wody",  podczas których poznała budowę, właściwości i obieg wody w przyrodzie, samodzielnie badała  właściwości wody ( m.in.: ph, twardość, zwartość tlenu) i obserwowała żywe organizmy w badanych próbkach wody.

Po południu uczestnicy spotkania zwiedzili Orawski Park Etnograficzny, w którym podziwiali budownictwo mieszkalne z wyposażeniem wnętrz, zabudowania gospodarcze i stary drewniany kościół z XVI wieku. 

Podczas uroczystego pożegnania odbyły się występy wokalne, pokaz gimnastyczny i wspólne tańce. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, wręcz rodzinnej atmosferze. Było okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów, poznania osiągnięć uczniów oraz kultury, ekologii, historii i tradycji regionów.

Młodzież Publicznego Gimnazjum w Wolborzu dziękuje władzom gmin Wolbórz i Jabłonka za sfinansowanie pobytu w Zubrzycy Górnej.
 
← powrót