Komunikat
  • XII Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej Wolbórz 2019 - pierwszy koncert 7 lipca ∗
  • Festiwal Kolory Polski Filharmonii Łódzkiej - 24 sierpnia w Wolborzu ∗

Sołtysi zakończyli kadencję

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
10-01-2019
22 Sołtysów Gminy Wolbórz zakończyło swoją czteroletnią kadencję. Dziś Sołtysom podziękował Burmistrz Wolborza. W lutym odbędą się wybory na kolejną kadencję.
zdjęcie
Sołtysi jak w każdy czwartek miesiąca spotkali się z Burmistrzem w sali konferencyjnej urzędu miejskiego. Spotkania te, organizowane od czterech lat, zawsze poświęcone były aktualnym sprawom i problemom, które występowały w sołectwach. Dzisiejsze spotkanie w swojej pierwszej części nie różniło się od pozostałych, omawiane były m.in.  sprawy zimowego utrzymania dróg. 

W swojej drugiej części już bardziej uroczystej Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros podziękował Sołtysom za prace i zaangażowanie w trakcie mijającej kadencj. Na rzecz społeczności lokalnej pracowało 22 sołtysów w gminie Wolbórz, w tym aż siedem kobiet. Najstarszym z Sołtysów był Tadeusz Stefańczyk z Lubiatowa, który funkcję pełnił od 1999 roku. Jednak najdłużej funkcję Sołtysa sprawowali od roku 1990: Zygmunt Lasota z Komornik, Ryszard Jaśkowski z Lubiaszowa i Mieczysław Matera z Psar Lechawy. 

W imieniu Sołtysów słowa podziękowania za dobrą współpracę skierowała w stronę Burmistrzem Wolborza Sołtys Danuta Gwóźdź z Psar Starych. 

Wybory nowych Sołtysów w Gminie Wolbórz odbędą się w lutym br. 
← powrót