Komunikat

Orszak ulicami Wolborza

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
07-01-2020
6 stycznia 2020 r. Parafia pw. Św. Mikołaja w Wolborzu dołączyła do wielu miast na świecie, które w Orszaku Trzech Króli udała się do Stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka.
zdjęcie
Wszyscy wierni zgromadzili się o godzinie 11:45 na Placu Jagiełły w Wolborzu skąd ruszyli w drogę ulicami Kościuszki i Warszawską do Wolborskiej Kolegiaty. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli był fragment refrenu utworu „Dzisiaj w Betlejem”, jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd. Cuda, cuda ogłaszają! 

Wraz z Trzema Królami, którzy pochodzą z różnych stron świata wierni ruszyli w drogę by zanieść do Stajenki pragnienia odnowy oblicza Ziemi, odnowy oblicza naszej Ojczyzny oraz odnowy serca każdego z nas. Orszak prowadzili trzej królowie na koniach, każdy uczestnik otrzymał specjalną królewską koronę, wiele dzieci, przybyło ubranych w barwne stroje (pastuszkowie, rycerze, księżniczki, dwórki, dworzanie, kolędnicy itp.). Finałem Orszaku były Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci z „Domowego Przedszkola” (o czym piszemy w kolejnej informacji)

Organizatorem wydarzenia była parafia pw. Św. Mikołaja w Wolborzu. Koordynatorami Orszaku Trzech Króli byli ks. Łukasz Biś i dyrektor Wolborskiego Centrum Kultury Kamila Dubilas-Boroń.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu oraz bez których pomocy wydarzenie nie byłoby możliwe. Szczególne podziękowania dla:

Jacek Ostrowski ze stada w Bogusławicach,
Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Wolborza,
Stanisława Malinowski,
Dyrektor Anna Jeżak oraz pracownicy i dzieci z Domowego Przedszkola,
Michał Karbowiak (autor zdjęć),
Dariusz Łęczycki,
Młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza.
← powrót