Komunikat
  • Wolborskie Centrum Kultury zaprasza na zimowe ferie dla najmłodszych. Wstęp wolny.  ∗

Plener malarski zakończony

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
07-07-2018
Wernisażem na terenie Bogusławic zakończony został XI Plener Malarski "Pejzaż malowany Ziemi Łódzkiej". Przez siedem dni artyści z całej Polski tworzyli obrazy na terenie naszego regionu. 
zdjęcie
Zakończenie pleneru malarskiego odbyło się w pieknym miejscu jakim jest Stadnina Ogierów w Bogusławicach. Tak o tym miejscu mówili sami artyści, którzy mieszkali w Wolborzu przez ostatni tydzień. XI Plener Malarski "Pejzaż malowany Ziemi Łódzkiej" organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim i Regionalną Organizacje Turystyczną Województwa Łódzkiego. Dziś z artystami spotkał się Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Gospodarzem tegorocznych działań artystycznych było Starostwo Powiatu Piotrkowskiego oraz Miasto i Gmina Wolbórz. Prace tworzone były także w Gminie Czarnocin, Sulejów, Aleksandrów oraz w Rozprzy. 

30 artystów malarzy z województwa łódzkiego, Polski i Kanady, malowało charakterystyczne miejsca powiatu piotrkowskiego. Równolegle z plenerem stacjonarnym od maja trwał plener otwarty, a udział w nim brali artyści z gmin powiatu piotrkowskiego i regionu łódzkiego - 40 osób. Łącznie powstać ma 70 kompozycji malarskich z dwóch plenerów otwartego i stacjonarnego (niektóre prace jeszcze się tworzą). 

Kolekcja obrazów będzie zaprezentowana oficjalnie po raz pierwszy 7 września br. na wernisażu poplenerowym, który odbędzie się w Łodzi w trakcie imprezy kulturalnej MIXER REGIONALNY, organizowanej przez Urząd Marszałkowski w Sali Kolumnowej Łódzkiego Dom Kultury. Przez cały rok kolekcja będzie wędrować po powiecie piotrkowskim i zostanie udostępniona dla zwiedzających w różnych instytucjach kultury,  w powiecie, w województwie łódzkim, jak również w całej Polsce podczas różnych konferencji kulturalnych i turystycznych organizowanych przez Regionalna Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego.

Patronat honorowy:
  • Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień
  • Starosta Powiatu Piotrkowskiego – Stanisław Cubała
  • Burmistrz Wolborz – Andrzej Jaros
  • Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego – Henryk Brzyszcz
← powrót