Komunikat
  • XII Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej Wolbórz 2019 - pierwszy koncert 7 lipca ∗
  • Festiwal Kolory Polski Filharmonii Łódzkiej - 24 sierpnia w Wolborzu ∗

Mieszkańcy sprzątali

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
08-04-2019
Dwie akcje sprzątania terenu naszej gminy, zorganizowane przez mieszkańców, odbyły się w miniony weekend. Posprzątano teren parku w Wolborzu oraz brzegi rzek Wolbórki i Moszczanki. 
zdjęcie
Akcja sprzątania rzek Wolbórki i Moszczanki w Wolborzu odbyła się w ramach XII edycji akcji "Pilica czysta i bezpieczna od źródeł do ujścia wraz z dopływami." Organizatorem akcji był klub kajakowy AMBER, Grzegorz Olejnik wraz z druhami OSP Lubiatów oraz Anna Gurdziołek Sołtyska Lubiatowa. Nasze rzeki sprzątało około 15 osób. Oczyszczono odcinek Wolbórki, od mostu w Lubiatowie do mostu w Wolborzu. W akcji wykorzystano dwa kajaki. Najwięcej śmieci było w Wolborzu pod mostem oraz w Bogusławicach. Organizatorzy przygotowali dla uczestników akcji ognisko a dzieci otrzymały upominki. 

Kolejną akcję sprzątania zorganizowała także Sołtyska Wolborza Marta Smejda. Tym razem mieszkańcy sołectwa pod hasłem "Masaż dla Matki Ziemi" posprzątali teren parkowy nad stawem w Wolborzu. Tu również zebrano kilkanaście worków śmieci a na zakończenie akcji zorganizowano ognisko dla jej uczestników. 

Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros serdecznie dziękuje za pomoc przy porządkowaniu terenów naszej gminy. 
← powrót