Komunikat

Ludowy Przegląd w Wolborzu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
09-07-2019
Ogólnopolski Przegląd Zespołów Ludowych i Stołów Regionalnych oraz I Powiatowy Przegląd Twórców Ludowych odbyły się 7 lipca 2019 r. w Wolborzu. 
zdjęcie
Za Pałacem Biskupów Kujawskich można było nie tylko posłuchać muzyki ludowej z całej Polski ale i posmakować regionalnych specjałów oraz nabyć rękodzieło artystyczne.

Podczas Pikniku odbył się Ogólnopolski Przegląd Zespołów Ludowych i Stołów Regionalnych. Nie było przegranych, wszyscy prezentowali wysoki poziom artystyczny. Zaprezentowano najpiękniejsze pieśni, stroje i zwyczaje naszych małych ojczyzn, a na stołach królowały regionalne potrawy. 

W Powiatowym Przeglądzie Zespołów Ludowych wzięło udział 11 twórców z powiatu piotrkowskiego. Wszyscy otrzymali nagrody od Starostwa Powiatowego. Nagrody w imieniu Starosty wręczył wice Starosta Dariusz Magacz, któremu towarzyszył Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. 

Organizatorem wydarzenia byli: Fundacja 150 lat KGW, Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim, Urząd Miejski i Wolborskie Centrum Kultury w Wolborzu.
← powrót