Dla zdrowia i bohaterów

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 6 =
27-09-2021
120 mieszkańców powiatu piotrkowskiego uczestniczyło w marszu nordic walking, który odbył się w Wolborzu, w sobotę 25 września 2021 r. 
zdjęcie
Licznie stawiły się reprezentacje gminy Wolbórz, Gorzkowic, Ręczno, Łęki Szlacheckie, Moszczenica, Sulejów i Piotrków Trybunalski, a także Niewiadów. Marsz rozpoczęła rozgrzewka, którą poprowadziła trenerka fitness – Justyna Trela. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a dziesięciu uczestników obdarowanych zostało zestawami suplementów diety.

Po marszu uczestnicy wzięli udział w koncercie historyczno-patriotycznym, który odbył się na dziedzińcu Pałacu Biskupów Kujawskich w Wolborzu. Na scenie zaprezentował się zespół Forteca-Walka Trwa, jak również dzieci uczestniczące w warsztatach wokalnych oraz zespół Proszeniacy.

Koncert był okazją do uczczenia pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz obejrzenia wystawy przygotowanej przez IPN. Podczas inicjatywy  wspólnie wypuszczono w niebo 200 balonów biało-czerwonych symbolizujących upamiętnienie bohaterów.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros oraz ksiądz Tomasz Trzaska, kapelan Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, pracownik Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Wirtuoz oraz Stowarzyszenie Senior-Vigor.
← powrót