Komunikat
  • XII Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej Wolbórz 2019 - pierwszy koncert 7 lipca ∗
  • Festiwal Kolory Polski Filharmonii Łódzkiej - 24 sierpnia w Wolborzu ∗

Będzie Rada Senioralna przy Burmistrzu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
09-10-2018
Projekt "WspieraMY kobiety z SENSem" dedykowany dla seniorek miał premierę w Wolborskim Centrum Kultury. W Wolborzu powołana zostanie Rada Senioralna. 
zdjęcie
Podczas spotkania w WCK 160 kobiet z sześciu gmin powiatu piotrkowskiego (Wolbórz, Moszczenica, Czarnocin, Gorzkowice, Rozprza, Ręczno) wzięło udział  w prelekcjach, wykładach i części warsztatowej. 

Beneficjentki wzięły udział w zajęciach teatralnych, hackathonie kompozytorskim, spotkaniu z psychologami i trenerami oraz warsztatach storytelling. Wszystkie uczestniczki miały okazję uczestniczyć w promocji wydawnictwa Pani Elżbiety Stępień, której książka ,,Ta kobieta” porusza ważne kwestie rozwoju osobistego i poszukiwania swego miejsca na ziemi w każdym wieku. 

Głównym celem projektu była aktywizacja kobiet, seniorek, zebranie informacji zwrotnej o potrzebach tej grupy społecznej i wypracowanie jeszcze lepszej polityki senioralnej w powiecie piotrkowskim. Kongres zakończył koncert Sylwii Strugińskiej-Wochowskiej - solistki Teatru Muzycznego w Łodzi z zespołem i wspólne śpiewanie piosenek z repertuaru Anny German. 

Inicjatywa została zorganizowana dzięki uzyskaniu dotacji celowej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi "Promuje Łódzkie", środków Łódzkiego Domu Kultury oraz Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim. Projekt został zrealizowany przez Miejską Biblioteke Publiczną w Wolborzu w partnerstwie z Wolborskim Stowarzyszeniem Senior-Vigor.

Projekt "WspieraMY kobiety z SENSem" patronatem objął Starosta Powiatu Piotrkowskiego Stanisław Cubała a Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros ogłosił na spotkaniu powołanie wkrótce Rady Senioralnej przy Burmistrzu.  

W inicjatywę włączyło się szerokie grono kobiet reprezentujące kulturę, oświatę z terenu powiatu piotrkowskiego. Podziękowania należą się pani Danucie Sońta wraz z mieszkankami gminy Wolbórz za przygotowanie poczęstunku dla uczestniczek Kongresu.
← powrót