Komunikat

Zakończyły się prace przy remoncie fragmentu drogi z Lubiatowa do Będkowa. W sumie to ponad 1,3 km nowej nakładki bitumicznej wraz z poboczem usypanym z kamienia. 
22-05-2020

Ratownictwo wodne

Znamy już ofertę realizacji zadania publicznego z zakresu ratownictwa wodnego. Uwagi można zgłaszać do 22 maja 2020 r. 
Jest już majowy numer Wiadomości Wolborskich. W dodatku do Ziemi Piotrkowskiej przeczytamy wiele ciekawych artykułów. 
Działa Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. 
W związku z rozpoczęciem prac sezonowych w rolnictwie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Inspektor Sanitarny wydali rekomendacje dotyczące zatrudnionych cudzoziemców.
Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Dolina Pilicy zaprasza do składania wniosków o przyznanie prawa do używania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym Marki lokalnej Dolina Pilicy. 
15-05-2020

Tereny inwestycyjne

Wolbórz posiada atrakcyjne tereny inwestycyjne sąsiadujące z drogą ekspresową S-8. W ubiegłym roku Gminę Wolbórz wybrała firma DINO lokalizując tu swoje centrum logistyczne. 
Zajrzyjcie na stronę schroniska dla zwierząt w Bełchatowie, znajdziecie tam pieski, które odłowione zostały jako bezpańskie z terenu Gminy Wolbórz. 
Kolejne trzy tablice turystyczne, z planowanych kilkunastu, stanęły w Wolborzu. Na tablicach znajdują się opisy zabytków przy których stoją. 
W tym roku Dzień Strażaka, z powodu pandemii Covid-19, ograniczył się do uroczystej Mszy Świętej w wolborskiej kolegiacie. Nie było wspólnego świętowania braci strażackiej.